pomoc
1. Dla kogo przeznaczony jest dział rejestracja?
2. Jak zarejestrować nowego użytkownika?
3. Dlaczego nie mogę się zalogować?
4. Kto może dodawać nowych uczestników konkursu?
5. Zapomniałem(am) hasła. Co mam zrobić?
6. Jak dodać nowego uczestnika konkursu?
7. Jak zmodyfikować dane zarejestrowanego uczestnika?
8. Jak skontaktować się w właściwą osobą odpowiedzialną za konkurs?
9. Dlaczego nie wyświetla się na stronie nowo zarejestrowany uczestnik?
10. Jak wykonać zrzut ekranu?
11. Jak zdekodować kod Data Matrix?
12. Jak bezpiecznie rozwiązać cyfrowy test?
13. Zasady dodawania komentarzy!

1. Dla kogo przeznaczony jest dział rejestracja?
Dział rejestracja przeznaczony jest wyłącznie dla nauczycieli (opiekunów uczestników). Po zarejestrowaniu należy oczekiwać na akceptację swojego konta, a po jej otrzymaniu należy się zalogować i dodać dowolną ilość uczestników do wybranych konkursów.
2. Jak zarejestrować nowego użytkownika?
Klikamy na dział "Rejestracja" znajdujący się na pasku menu w górnej części strony. Czytamy dokładnie treść poprzedzającą wypełnienie formularza i zapoznajemy się z treścią regulaminu. Po wypełnieniu formularza zaznaczamy pole "Informacje na e-mail o nowościach na stronie" oraz "Ochrona danych osobowych". Nastęnie klikamy na przycisk "Wyślij". Należy pamiętać, iż nazwa użytkownika powinna składać się z jednego człona i nie zawierać znaków diakrytycznych (np.: ą, ę, ś, ć, ń, ł...).
3. Dlaczego nie mogę się zalogować?
A zarejestrowałes się? Naprawdę musisz się zarejestrować aby móc się logować. Sprawdź też czy nie masz włączonego "Caps Lock-a" podczas wpisywania loginu i hasła. Jeżeli zarejestrowałes się i nadal nie możesz się logować sprawdz ponownie swój login i hasło. Zazwyczaj to własnie błędny login lub hasło są problemem. Jeśli nadal nie możesz się zalogować skontaktuj się z Administratorem SPK, gdyż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji skryptu.
4. Kto może dodawać nowych uczestników konkursu?
Rejestrację nowych uczestników konkursów wykonuje ich opiekun, po uprzedniej rejestracji nowego użytkownika w SPK.
5. Zapomniałem(am) hasła. Co mam zrobić?
W takim przypadku należy skorzystać z "przypominacza haseł". Do przeprowadzenia procedury przypominania hasła należy znać: nazwę użytkownika podaną przy rejestracji oraz osobisty adres e-mail podany podczas rejestracji. Następnie klikamy na przycisk "zapomniałem hasła" znajdujący się z lewej strony w sekcji logowania. Po otwarciu się formularza wprowadzamy powyższe dane i klikamy na przycisk "wyślij".
6. Jak dodać nowego uczestnika konkursu?
Opiekun posiadający konto w SPK loguje się wpisując nazwę użytkownika i hasło, które podał podczas procesu rejestracji. Następnie zostaje przełączony do panelu w którym z lewej strony wybiera pozycję "Dodaj uczestnika" a następnie konkurs do którego chce go dodać. Z rozwiniętego menu wybiera pozycję rejestracja. W otwartym formularzu (w prawej części okna) wprowadza stosowne dane a nastęnie klika na przycisk "Wyślij". W celu zarejestrowania kolejnego uczestnika powtarzamy powyższe kroki.
7. Jak zmodyfikować dane zarejestrowanego uczestnika?
Opiekun posiadający konto w SPK loguje się wpisując nazwę użytkownika i hasło, które podał podczas procesuj rejestracji. Następnie zostaje przełączony do panelu w którym z lewej strony wybiera pozycję "Modyfikuj uczestnika" a nastęnie konkurs do którego uczestnik został wcześniej dodany. W centralnej cześci okna wyświetla się lista uczestników, których możemy usuwać lub edytować (dokonywać zmian w ich danych). Po wprowadzeniu stosownych zmian klikamy na przycisk "Wyślij". W celu dokonania zmian w danych kolejnego uczestnika powtarzamy powyższe kroki.
8. Jak skontaktować się w właściwą osobą odpowiedzialną za konkurs?
Wszystkie osoby odpowiedzialne za dany konkurs są wymienione w treści regulaminu dotyczącej tego konkursu.
9. Dlaczego nie wyświetla się na stronie nowo zarejestrowany uczestnik?
Po prawidłowo przeprowadzonej rejestracji uczestnicy oczekują na akceptację Administratora SPK. Maksymalny czas oczekiwania na akceptację wynosi 5 dni. Po zaakceptowaniu użytkownika zostaje wysłana do niego wiadomość e-mail stwierdzająca zakończenie procesu rejestracji.
10. Jak wykonać zrzut ekranu?
Po wykonaniu zadania bonusowego należy wykonać rzut ekranu naciskając z klawiatury klawisz "Print Screen". W wyniku tej czynności widoczna zawartość ekranu zostanie skopiowana do pamięci operacyjnej. Kolejnym krokiem będzie otwarcie programu graficznego jakim dysponujesz (np. Paint) i wybranie opcji "Wklej" lub "Wklej jako nowy dokument".
11. Jak zdekodować kod Data Matrix?
Do rozkodowania niezbędny będzie odpowiedni program. W zależności od tego czy do rozkodowania użyjesz telefonu komórkowego (koniecznie z systemem symbian) czy komputera i kamerki internetowej musisz poszukać np. programu o nazwie "Quick Mark" lub innego alternatywnego.
12. Jak bezpiecznie rozwiązać cyfrowy test?
Szkolny Portal Konkursowy chcąc stworzyć lepszy warsztat pracy dla uczestników konkursów wdrożył od 1 marca 2008 roku stronę www.spk.ovin.pl. Jest to serwis w którym każdy uczetnik ma możliwość samodzielnego rozwiązywania przydzielonych mu zestawów pytań. Każdy zestaw pytań może być rozwiązywany wyłącznie jeden raz! Obowiązkiem uczestnika konkursu jest zapewnienie sobie stabilnego miejsca pracy (mowa tu o komputerze z dostępewm do internetu). Na zerwanie połączenia lub inne nieprawidłowości w działaniu sprzętu komputerowego Uczestnika, Organizatorzy nie mają wpływu i nie ponoszą za nie odpowiedzialności :(
13. Zasady dodawania komentarzy!
Zważywszy na coraz cześciej pojawiające się anonimowe komentarze o niestosownych treściach Adminstrator SPK przypomina, iż aby komentarz został dodany musi spełnić nastęujące wymogi: podajemy swoje imię i nazwisko (nie pseudonim), adres mailowy i treść, za którą odpowiadamy w świetle obowiązujęcego prawa polskiego. Komentarze nie spełniające wymienionych wymogów będą usuwane!